Prelegenci

Poznaj zaproszonych prelegentów

dr Marzena Żylińska
dr Marzena Żylińska

wykładowca, pisarka

dr Marzena Żylińska

zajmuje się metodyką i neurodydaktyką. Propaguje wprowadzenie do szkół nowej, opartej na wnioskach płynących z neuronauk, kultury edukacyjnej. Pracuje jako wykładowca w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Toruniu. W licznych publikacjach i na seminariach promuje twórcze wykorzystanie nowych technologii w nauczaniu. Współorganizowała europejski projekt „Zmieniająca się szkoła”. Jest autorką materiałów dydaktycznych wykorzystujących wnioski płynące z badań nad mózgiem oraz książek „Między podręcznikiem a internetem” „Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi”). Prowadzi blog „Neurodydaktyka, czyli neurony w szkolnej ławce”

Katarzyna Stryjek
Katarzyna Stryjek

mediatorka, Prezes Polskiego Centrum Mediacji

Katarzyna Stryjek

mediacją zajmuje się od 1995 roku, członek Zespołu ds. Wprowadzania Mediacji w Polsce, obecnie Prezes Polskiego Centrum Mediacji oddział Trójmiasto, członek Zarządu Głównego PCM; mediator KNF ( 2011-2014). Nauczyciel akademicki i trener mediacji ; autor i kierownik studiów podyplomowych „ Mediacje sądowe i pozasądowe” (Ateneum-Szkoła Wyższa); współautor studiów podyplomowych : „ Negocjacje i mediacje gospodarcze i pracownicze” (WSAiB Gdynia), „Prawo dla mediatorów” (WPiA UG);Propagator i trener mediacji rówieśniczej i szkolnej w Polsce i za granicą (współtwórca Centrum Mediacji Szkolnej i Rówieśniczej); facylitator i mediator w projektach ochrony środowiska oraz dialogu społecznego; konsultant i doradca ds. alternatywnych metod rozwiązywania sporów i konfliktów; trener mentalny w sporcie.

Jan Wróbel
Jan Wróbel

publicysta, nauczyciel, współżałozyciel SLO "Bednarska"

Jan Wróbel

publicysta, nauczyciel, felietonista i historyk. Współzałożyciel i nauczyciel I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego „Bednarska” w Warszawie, także jego dyrektor w latach 20015-2014. Inicjator Bednarskiej Szkoły Realnej (otwartego w 2015 roku 4-letniego liceum). Od 2010 roku prowadzi poranny program w Radio TOK FM, a od 2014 roku współprowadzi (z Romanem Kurkiewiczem) program “Dwie prawdy” w TVN-24. Był m.in. redaktorem tygodnika “Nowe Państwo” i dziennika “Życie”. Był doradcą i autorem wielu przemówień premiera Jerzego Buzka. Autor podręczników do historii dla liceum pt. Odnaleźć przeszłość i książek m. in. „Jak przetrwać w szkole i nie zwariować” Czy „Historia Polski 2.0”.

Patroni medialni